Hip Hop czyli zajawkowy warsztat taneczny

Hip hop to nie tylko styl tańca, to cała kultura, która powstała w latach 70. XX wieku w Nowym Jorku. Wraz z muzyką (DJ Kool Herc), powstawały też inne filary hip hopu. Jednym z nich jest b-boying, jednak taniec hip hop ma dla tej kultury nie mniejsze znaczenie. Jest to styl, który powstał w klubach Bronxu, skąd został przeniesiony na sale treningowe. Do szerszego grona odbiorców trafił m.in. dzięki Elite Force Crew – ekipie, która tworzy choreografie dla najsłynniejszych muzyków świata.

Hip hop- styl w tańcu wywodzący się z kultury afroamerykańskiej i latynoskiej. To co podstawowe hip hopie to bounce czyli feeling charakterystyczny dla tego tańca polegający na odwzorowaniu podstawowego beatu poprzez cykliczna pracę ciała. Hip Hop pomimo dużej ilości nazwanych ruchów, jest przede wszystkim tańcem improwizacji, nie stanowi tez zamkniętej struktury ciągle czerpiąc inspirację z innych styli tanecznych, takich choćby jak popping i inne style stare dancowe.

Paulina Fryc- Tancerka grupy tanecznej „Flexi & Fusion Dance group”, tancerka w studiu Jazz Dance studio – Anna Beker. Uczestniczka wielu warsztatów tanecznych, między innymi u takich tancerzy jak Sonia Felbur (technika: Hip-Hop), Gabriel Francisco (technika: Hip-Hop i House), Anna Beker (technika: Jazz, Modern Jazz, Taniec klasyczny, Video-clip, Taniec współczesny, Ballet Barre Workout), Anna Krysiak (technika: Taniec współczesny), Angelika Kaczmarek (technika: Taniec klasyczny, pilates

1794670_686947018032392_427114794555968506_n