Wystawy czyli wizualizacja pomieszczeń w różnych budynkach na Szamarzewskiego!

Posted on Posted in Opisy Warsztatów, Wiadomość

Joanna Korzeniewska

Zdjęcia z serii Przyłapani na emocjach ukazują dziewięć emocji : radość, smutek, strach, złość, wstręt, pogarda, duma, zaskoczenie i wstyd. Projekt autorka zrealizowała w czasie odbywania stażu z psychologii edukacji pod opieką prof. dr hab. Anny Brzezińskiej. Fotografowani przeze nią modele to osoby zawodowo związane z kulturą i sztuką, dla których świat emocji jest niezwykle ważny i stanowi esencje dla ich pracy. Anna Cynkutis to fotografka reportażowa, jedna z założycieli jak i aktorka Teatru Rodzaju, którego prezentowana sztuka oparta została na treningu aktorskim Joli Cynkutis, metodzie wywodzącej się z Teatru Laboratorium Jerzego Grotowskiego i Drugiego Studia Wrocławskiego Zbyszka Cynkutisa. Drugim modelem jest Robert Rient – rekomendowany trener PTP, pisarz oraz dziennikarz. Jako specjalista z zakresu Analizy Transakcyjnej szkolił między innymi psychologów, pedagogów, trenerów, kuratorów sądowych. W tym roku ukazała się jego pierwsza powieść Chodziło o miłość.

Bartosz Blecha

Fotoreportaż z wypraw do Egiptu i Wenecji prezentuje bogactwo kulturowe tych miejsc. Przedstawia ludzi i ich otoczenie w perspektywie codziennego życia i w perspektywie celebracji świąt.

Puchowska & Kulas

Sesja zdjęciowa inspirowana jest mieszkankami krainy Ladakh w Himalajach. Kobiety zamieszkują surowe tereny pomiędzy pasmem Himalajów a górami Karakorum. Przez większą część roku drogi w Himalajach są zasypane śniegiem, a Ladakh odcięte jest od świata. Minimalistyczna forma zdjęć, przejawiająca się w kolorystyce, scenografii i nastroju nawiązuje do ich życia i otoczenia. Zdjęcia powstały przy współpracy z Błażejem Telińskim – projektantem mody, studentem School of Form, autorem prezentowanych strojów. Ubrania mają wiele pracochłonnych detali, takich jak: ręcznie wykonywane porcelanowe kapelusze i cekiny czy ręcznie tkany materiał z dartego jedwabiu.

Marzena Bloch, fotografia koncertowa

Autorka zajmuje się fotografią koncertową od kilku miesięcy, ciągle rozwijając swoją pasję i szukając nowych inspiracji. Oprócz fotografii kocha muzykę. Stara się połączyć swoje zainteresowania, stąd jej zamiłowanie do tego rodzaju zdjęć. Uwielbia grę świateł na scenie oraz emocje, jakie można wyczytać z twarzy artystów. Szuka ciekawych ujęć, aby pokazać jak dźwięki wpływają na człowieka.  Chce udowodnić, ze obraz również może zabrzmieć.

Zdjęcia zostały wykonane podczas studenckich imprez muzycznych w Poznaniu.  Na fotografiach zobaczyć można relacje z występów Eleanor Gray, Mademoiselle Carmel & The Zebras , Terrific Sunday, Bustergang oraz Ciabatty. Zdjęcia pochodzą z V Akademickiego Przeglądu Muzycznego Radia Afera  w Klubie u Bazyla oraz Koncertowej Rozgrzewki przed Wielkim Grillowanie w klubie Akumulatory.

Czarno-biały Berlin

Zdjęcia przedstawiają architektoniczną ingerencję człowieka w świat, która zachwyca i jednocześnie przytłacza. Berlin jest miejscem, w którym spotykają się różne architektoniczne style, często w jednym miejscu. Znajdziemy tam wielkie, przeszklone wieżowce, ale także kamienne katedry. Proste linie wymijają się z bujną dekoracją głowic kolumnowych. Niemiecka architektura, wydaje się, dąży do prostoty, w której można odnaleźć piękno. Na zdjęciach zobaczycie miejsca takie jak Sony Center, Katedra Berlińska, Potsdamer Platz, TV Tower czy idealny przykład łączenia wielu stylów jakim jest Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma.

DUŻO WYSTAW CZYLI BĘDZIE CO PODZIWIAĆ!