Historia Festiwalu

Festiwal Kultury Studentów KULMINACJE to wydarzenie kulturalne łączące ze sobą cykle warsztatów, wystaw, pokazów, kulturalnych spotkań, koncertów itp. Idea zorganizowania wspólnie przez dwa wydziały (Wydział Nauk Społecznych i Wydział Studiów Edukacyjnych) takiego wydarzenia, narodziła się w roku 2010. Jest ona odpowiedzią na brak studenckich imprez kulturalnych w innych jednostkach uczelnianych. KULMINACJE mają na celu zwrócenie uwagi studentom na różne aspekty kultury. Kultury, która ich otacza i takiej, jaką sami chcieliby innych otaczać. Pozwala zainspirować się, pokazać swoją pasję, jak również ową pasję zdobyć. Na przestrzeni lat wykreowaliśmy pewne schematy, dzieki którym wiemy, czego potrzeba studentom i wiemy, jak im tego dostarczyć.

W ciągu wszystkich edycji Festiwalu mieliśmy okazję poznać zainteresowania naszych studentów, pomóc im je rozwinąć, a także pokazać im coś nowego, zainspirować ich. Warsztaty wokalne, wieczorek poetycki, koncert Gaby Kulki, warsztaty kreatywnego pisania i grania na bębnach, a także pokaz tańca hula hoop i tańca brzucha to tylko niektóre z wspaniałych atrakcji, które przedstawiliśmy studentom podczas KULMINACJI.

Zuza Borkowska

No description. Please update your profile.